Με σούπερ Σισέ, ο ΠΑΟ 4-2 την Καβάλα

Written By Oratios on 16 Ιαν 2011 | 22:30

Με τον Τζιμπρίλ Σισέ σε μεγάλα κέφια, ο Παναθηναϊκός συνέχισε την ανοδική του πορεία, σπάζοντας παράλληλα τη δυσμενή γι' αυτόν παράδοση που είχε τα δύο τελευταία χρόνια με την Καβάλα, την οποία νίκησε στο άδειο ΟΑΚΑ με 4-2, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Σουπερλίγκ.

Ο Γάλλος σούπερ σταρ ήταν για άλλη μία φορά ο μεγάλος πρωταγωνιστής των πρωταθλητών, αφού πέτυχε τα δύο και δημιούργησε τα άλλα δύο γκολ της ομάδας του. Η Καβάλα προηγήθηκε νωρίς και εν συνεχεία να ισοφαρίσει σε 2-2, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο υπέκυψε στην ανωτερότητα του αντιπάλου της...

Το φιλμ του αγώνα

3΄: Με ωραίο, διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή ο Αμπντούν γράφει το 0-1

12΄: Κεφαλιά πάσα του Σισέ στον Κατσουράνη που με εξωτερικό πλασεδάκι ισοφαρίζει... 1-1

31΄: Ασίστ του Κατσουράνη στον Σισέ, που με διπλή προσπάθεια 9το πρώτο πλασέ του κοντραρίστηκε) δίνει το προβάδισμα στον Παναθηναϊκό... 2-1

42΄: Χέρι του Σιμάο μέσα στην περιοχή, πέναλτι καταλογίζει ο Μήτσιος. Ο Αμπντούν ευστοχεί με περίτεχνη εκτέλεση ένα λεπτό αργότερα... 2-2

63΄: Ο Νίνης μαρκάρεται μέσα στην περιοχή, ο Μήτσιος δίνει νέο πέναλτι, το οποίο δέχονται αδιαμαρτύρητα οι Καβαλιώτες. Ο Σισέ ευστοχεί από την άσπρη βούλα... 3-2

83΄: Ο Σισέ ξεχύνεται μπροστά και την κατάλληλη στιγμή δίνει έτοιμο γκολ στον Χριστοδουλόπουλο... 4-2

ΣΚΟΡΕΡ: 12΄ Κατσουράνης, 31΄, 63΄ πέν. Σισέ, 83΄ Χριστοδουλόπουλος - 3΄, 43΄ πέν. Αμπντούν

ΠΑΟ (Φερέιρα): Τζόρβας, Σαριέγκι, Καντέ, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Σιμάο, Νίνης (75' Καραγκούνης), Κατσουράνης, Γκαρσία (61' Χριστοδουλόπουλος), Γκοβού (61' Μαρίνος), Σισέ.

Στον πάγκο: Καρνέζης, Σεϊταρίδης, Δημούτσος, Πετρόπουλος.

ΚΑΒΑΛΑ (Κάσπερτσακ): Βαγιέχο (71' Κατεργιαννάκης), Περτζέλ, Περεϊρίνια, Βουτσίτσεβιτς (67' Γιάννου), Ντικρόκ, Πετκάκης, Καρντόσο, Χργκόβιτς, Ονουάτσι (80' Ναζλίδης), Θεοδωρέλλης, Αμπντούν.

Στον πάγκο: Αυλωνίτης, Γαβριηλίδης, Ελευθεριάδης, Βισεντίνι.
Διαιτητής: Μήτσιος (Ηπείρου)